ЦСКА удари Нефтохимик с 3:1! "Червените" взеха гейм с 25:10, Сеганов с 12 точки (7 аса, 2 блока) - ГАЛЕРИЯ

Волейболистите на ЦСКА записаха впечатляваща победа над Нефтохимик 2010 (Бургас) с
3:1 (25:19, 24:26, 25:10, 25:23)
в мач от 4-ия кръг на Суперлигата, който се игра пред около 300 зрители в столичната зала "Васил Симов".
"Червените" стигнаха до 3-ия си успех от началото на сезона в деня, в който крадци откраднаха след взлом в залата "Васил Симов" маратонките на повечето състезатели от тима.
Така момчетата на Александър Попов вече имат в актива си 9 точки, колкото имат още 4 отбора, и заемат 5-ото място във временното класиране, заради най-лошата си геймова разлика - 9:6.
Волейболистите на ЦСКА поведоха с 8:5 при първото техническо прекъсване. Нефтохимик успя да изравни при 11:11. "Червените" отново поведоха с 16:14 след атака по правата на Милен Илиев. Бургазлии изравниха при 17:17. ЦСКА дръпна с 20:17 след единичен блок на Живко Иванов. Две поредни атаки в аут на Нефтохимик изведоха ЦСКА до геймбол при 24:19. "Червените" затвориха гейма още при първия опит с 25:19.
Волейболистите от Нефтохимик стартираха по-добре във втората част и поведоха с 3:1. ЦСКА изравни при 5:5 след атака на Мартин Пенев в аут. "Червените" взеха преднина от 1 точка при първото техническо прекъсване след пусната топка в 3-тия метър на Милен Илиев от зона 4. ЦСКА поведе с 14:11 след атака по правата на Ивайло Стефанов от зона 4. Милен Илиев даде аванс от 2 точки на "червените" при второто техническо прекъсване - 16:14. Нефтохимик успя да изравни при 17:17. ЦСКА отново поведе с 18:17 след атака на Красимир Георгиев през центъра. Бургазлии дръпнаха с 2 точки при 21:19 след единична блокада на Стоян Самунев. ЦСКА изравни при 22:22. Гостите стигнаха до геймбол при 24:23, но ЦСКА изравни при 24:24 след блокада на Красимир Георгиев. Стоян Самунев даде преднина на Нефтохимик с 25:24. Бургазллии спечелиха втората част с 26:24, след като Ивайло Стефанов атакува в аут една много лошо подадена към него топка.
Третата част стартира отлично за домакините и те поведоха с 5:0. Разликата бързо нарасна до 11 точки при 12:1. Отлична комбинация Георги Сеганов - Живко Иванов и 16:6 при второто техническо прекъсване. Разликата нарасна до 20:7 в полза на ЦСКА. Атака през центъра на Красимир Георгиев - 21:9. Ивайло Стефанов направи 23:9 с атака по правата от зона 2. ЦСКА спечели третата част с 25:10 след грешен сервис на бургазлии.
"Червените" дръпнаха с 4:2 в началото на 4-ия гейм след атака на Бранимир Грозданов. Нова атака на Бранимир Грозданов и 7:4. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за ЦСКА след така на Живко Иванов през центъра.
Нефтохимик изравни при 8:8. ЦСКА отново поведе с 13:11 след атака на Краси Георгиев. Две поредни успешни атаки на Бранимир Грозданов и 15:11. Второто техническо прекъсване дойде при 16:12 за ЦСКА след атака на Милен Илиев. Разликата от 4 точки в полза на "червените" се запази до 18:14. Последваха 4 поредни точки за гостите и 18:18. ЦСКА отново поведе с 20:18 след блокада на Живко Иванов. Нефтохимик не се отказа и на свой ред заби 3 безответни точки и поведе с 21:20. ЦСКА пак поведе с 21:20 след единична блокада на Красимир Георгиев. С единична блокада на Стоян Самунев Нефтохимик отново излезе напред с 23:22.  ЦСКА изравни при 23:23. Последваха два аса на Георги Сеганов и ЦСКА спечели 4-атата част с 25:23 и мача с 3:1 гейма.
Страхотен мач за ЦСКА изигра разпределителят Георги Сеганов, който освен с отлични подавания към своите съотборници, впечатли и с 12 точки (7 аса, 2 блока)!
Най-резултатен за "червените" стана диагонала Милен Илиев с 14 точки (50% ефективност в атака), а Бранимир Грозданов добави още 13 точки (1 блок). Неостаряващият Ивайло Стефанов се отличи с 11 точки (2 блока), а Красимир Георгиев записа 11 точки (1 ас, 4 блока, 75% ефективност в атака). Живко Иванов записа 10 точки (4 блока, 67% ефективност в атака).
Георги Петров заби 20 точки за Нефтохимик (2 аса, 4 блока), а Мартин Пенев добави още 10 точки.

ЦСКА - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:1 (25:19, 24:26, 25:10, 25:23)