КВК Габрово с чисто 3:0 над Пирин в Разлог

Волейболният вицешампион на България КВК Габрово записа трета победа в Суперлигата. Възпитаниците на треньора Любомир Герасимов надиграха категорично като гости Пирин (Разлог) с 3:0 (25:18, 25:20, 25:21) в мач от 4-ия кръг, игран тази вечер в зала "Септември". Срещата бе изгледана на живо от селекционера на националния ни отбор Камило Плачи и вицепрезидента на БФВолейбол Любо Ганев.

По този начин габровци се изкачиха на 2-ро място с 9 точки след 3 победи и 1 загуба, докато Пирин остана 7-ми с 5 точки след 2 победи, 1 загуба и мач по-малко. В следващия 5-ти междинен кръг КВК Габрово е домакин на Левски Боол, а разложани гостуват на Нефтохимик 2010. Двубоите са в сряда (20 ноември) от 18,00 часа.

Срещата започна отлично за габровци, които бързо поведоха с 4:0 след три последователни блокади на Иван Власев и Станислав Петков и контра на Минчо Минчев. Тайм-аутът, който взе наставника Пирин Йордан Мицин, даде ефект и домакините изравниха при 6:6 след грешка на Петков и блокада на Илиян Божков. Все пак техническата пауза дойде при 8:6 за КВК Габрово след две блокади на Красимир Гайдарски. Последваха два блока на Божков и Петър Ненков и 8:8. Равенството се запази до 11:11, след което габровският тим отново дръпна с 14:11 след атака през центъра и блокада на Власев и неразбирателство в състава на пиринци. Второто техническо прекъсване пък дойде при резултат 16:12 след атака в аут на Божков от домакините. Разликата набъбна до 21:13 след силни контри на Краси Гайдарски, Минчев и влезлия като резерва Стоян Вулджев и ас на Власев. В крайна сметка момчетата на Любо Герасимов спокойно взеха гейма с 25:18 след грешка от сервис на Пирин.

Втората част също тръгна добре за КВК Габрово, които дръпнаха с 3:1 след атака-пайп на опитния капитан Костадин Стойков и ас на Иван Власев. Последва равенство при 5:5 след атака на Розалин Пенчев и блокада на Благовест Катранджиев, но габровци веднага си върнаха преднината при 7:5 след мощна атака на Минчо Минчев и блокада на разпределителя Добромир Димитров, а след това с 8:6 след блок-аут на Стойков. Последва ново равенство при 9:9 след атака през центъра на Ивайло Великов и контра блок-аут на Розалин Пенчев. Двата тима продължиха равностойно до 13:13, след което вицешампионите поведоха отново с 15:13 след грешка в атака на Катранджиев от домакините и контра от втора линия на Минчев. Последваха атака на Илиян Божков и мощен ас на Петър Ненков и 15:15. Втората техническа пауза пък дойде при минимална преднина за Пирин - 16:15 след контра блок-аут на Катранджиев. Последва обрат и 18:16 за габровския тим след две атаки на Минчев и грешка на Ивайло Великов. Разликата нарасна до 21:17 след ас тип "чекмедже" на Стойков и атака в аут на Великов. Габровци без проблеми затвориха гейма при 25:20 след успепна атака на Стоян Вулджев в своя полза и поведоха с 2:0.

И третия гейм стартира добре за воденият от Любо Герасимов тим, който поведе първо с 4:0, а след това с 8:6 след атака-пайп на Костадин Стойков. Постепенно разликата нарасна до 13:9 след атака на Минчо Минчев и грешка на Благовест Катранджиев, а след това до 16:11 след атака на Стоян Вулджев. Преднината на габровският тим нарасна до 18:12 след блокада на Краси Гайдарски. Резултатът стана 22:14 след силни контри на Минчев и Вулджев. Последва отпускане в състава на КВК Габрово, но все пак вицешампионите спечелиха гейма с 25:21 след грешка от сервис на Пирин, а с това и мача с 3:0.

Над всички за габровския тим бе Минчо Минчев с 16 точки (1 блок и 54% ефективност в атака) за победата. За домакините от Пирин центърът Петър Ненков завърши с 10 точки.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - КВК ГАБРОВО 0:3 (18:25, 20:25, 21:25)
ПИРИН: Чоно Пенчев 1, Илиян Божков 8, Благовест Катранджиев 7, Розалин Пенчев 5, Петър Ненков 10, Ивайло Великов 7 - Петър Каракашев-либеро (Боян Иванов 2, Мартин Кръстев, Норман Недков 3)
Старши-треньор: Йордан Мицин
КВК ГАБРОВО: Добромир Димитров 2, Минчо Минчев 16, Станислав Петков 1, Костадин Стойков 10, Иван Власев 9, Красимир Гайдарски 5 - Добромир Иванов-либеро (Стоян Вулджев 5, Илиян Георгиев, Николай Кичуков, Атанас Митев)
Старши-треньор: Любомир Герасимов.

Статистика: Боби Николов (скаутмен на Пирин)