Историческа първа победа в Суперлигата за Добруджа 07 след 3:0 над Арда

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) записа историческа първа победа в Суперлигата на България. Възпитаниците на треньора Мирослав Живков надиграха у дома Арда (Кърджали) с 3:0 (25:23, 25:17, 25:21) в мач от 3-ия кръг, игран тази вечер пред около 700 зрители в зала "Добротица".
Така добричлии се изкачиха на 10-то място с 3 точки след 1 победа и 2 загуба, докато кърджалии останаха 2-ри с 6 точки след 2 победи и 1 загуба. В следващия 4-ти кръг Добруджа 07 гостува на другия новак в елита - Дунав (Русе), а Арда е домакин на шампиона Марек Юнион Ивкони. Срещите са съответно в събота (16 ноември) от 17,00 часа и в петък (15 ноември) от 18,00 часа.  Срещата започна малко по-добре за домакините, които поведоха с 5:2 след две атаки на черногореца Йован Чулафич и аут на Невен Нешев от Арда. Въпреки тайм-аута за наставника на кърджалии Иван Халачев, техническата пауза дойде при 8:5 за Добруджа след атака от втора линия на Чулафич. Разликата нарасна до 10:6 след ас на Светослав Арнаудов. Двата тима продължиха равностойно до второто техническо прекъсване, което дойде при резултат 16:13 след атака през центъра на Арнаудов. Последва силна контра на Димитър Иванов и 17:13. Преднината на добричлии нарасна до 19:14 след атака в аут на Кристиян Пенчев от Арда. Независимо от усилията на кърджалии, момчетата на Миро Живков запазиха предимството си до 22:18 след нова атака на Чулафич. Постепенно Арда успя да изравни при 23:23 след две поредни атаки на Кристиян Пенчев. Все пак Добруджа измъкна гейма с 25:23 след атака на Иванов и контра от втора линия на Йордан Желязков. Втората част тръгна равностойно до 4:4, след което Добруджа дръпна с 8:4 след три последователни атаки в аут на Кристиян Пенчев и Невен Нешев от Арда и контра на Светослав Арнаудов. Последва грешка в атака на Кирил Хаджиев от гостите и 9:4. Кърджалии намалиха до 8:9 след две атаки в аут на Арнаудов и блокада на разпределителя Константин Митев. Двата тима продължиха равностойно до 13:12, след което домакините увеличиха преднината си до 15:12 след грешка на гостите и ас на Йордан Желязков. Техническото прекъсване пък дойде при 16:13 след блок-аут на Йован Чулафич. Постепенно Добруджа увеличи преднината си до 19:15 след контра на Желязков, което накара наставникът на Арда Иван Халачев да вземе тайм-аут. Въпреки това, последва ас на капитана и разпределител Христо Енков и атака в аут на Георги Димитров от гостите и 21:15. В крайна сметка Добруджа затвори спокойно гейма при 25:17 в своя полза след бърза атака през центъра на Георги Чалъков и поведе с 2:0. Третият гейм също стартира много добре за добричлии, които поведоха с 4:0 след силна атака през центъра на Георги Чалъков последвана от грешка на Арда и контра и блокада на Димитър Иванов. Въпреки тайм-аута за Иван Халачев и Арда, първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за Добруджа след атака през центъра на Светослав Арнаудов. Постепенно момчетата на Миро Живков увеличиха преднината си до 16:11. Волейболистите на Иван Халачев успяха да намалят изоставането си до 19:21, а след това до 21:22 след блокада на Невен Нешев. В крайма сметка Добруджа успяха да спечелят гейма с 25:21, а с това историческа първа победа в Суперлигата с 3:0. ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:0 (25:23, 25:17, 25:21) ДОБРУДЖА 07: Христо Енков, Йордан Желязков, Димитър Иванов, Йован Чулафич, Светослав Арнаудов, Георги Чалъков - Христо Христов-либеро Старши-треньор: Мирослав Живков АРДА: Константин Митев, Кирил Хаджиев, Невен Нешев, Кристиян Пенчев, Младен Кавалджиев, Георги Димитров - Теодор Маринов-либеро (Николай Колев, Делчо Раев, Димо Тодоров, Димитър Калчев) Старши-треньор: Иван Халачев. Снимка: Пресцентър на Изида