Нов голям провал за Марсилия

Отборът на Олимпик Марсилия записа ново голямо разочарование в последния месец. Марсилци загубиха с 2:3 от Реймс в мач от 11-ия кръг на Лига 1, с което записаха пето поредно поражение във всички състезания и трето в шампионата на Франция. ОМ губеше с 0:2 на почивката, но през втората част успя да стигне до изравняване. В последните минути домакините търгнаха с всички сили напред, за да гонят трите точки и това им изигра лоша шега - Реймс стигна до гол в даденото от съдията продължение. Резултатът бе открит за гостите от Флойд Айте от фаул в 35-ата минута. При удара имаше рикошет в Сабер Халифа. Две по-късно Мадс Албек даде преднина от два гола за Реймс, след като получи пас на удобна позиция от автора на първия гол. В началото на второто полувреме Флориан Товен намали след самостоятелна акция, а влезлият като резерва Андре-Пиер Жиняк изравни в 86-ата минута, след като ударът му от разстояние рикошира в Албек. След като всички очакваха трети гол за Марсилия и пълен обрат гостите се възползваха по отличен начин от една контраатака. Принс Онианг бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава донесе победата на Реймс.Така Марсилия остава със 17 точки на пета позиция и мястото на старши-треньора Ели Боп започва да изглежда под сериозна заплаха. Реймс пък вече е с 15 на осмо място.СТАТИСТИКАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ