Волфсбург не оставя Байерн на спокойствие (видео)

Волфсбург записа една от може би най-важните си победи за сезона, надделявайки с 1:0 над Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 13-ия кръг на Бундеслигата, с което отново излезе еднолично на второ място и съкрати на 7 точки преднината на Байерн (Мюнхен). Младият Робин Кнохе реализира единствения гол след 12 минути игра, когато засече центриране на Марсел Шефер. Загубата е трета поредна за Борусия и отборът вече е на 13 точки от шампионите, с което почти сигурно напуска борбата за титлата. "Вълците" направиха един от най-силните си мачове, като отправиха цели 23 изстрела, но в същото време успехът им висеше на косъм до последно, тъй като гостите пропуснаха няколко добри възможности. На два пъти вратарят Диего Беналио се намеси решително след изстрели на Патрик Херман и Роел Броуверс. Мьонхенгладбах имаше категорично превъзхдоство във владеенето на топката, но домакините използваха всяка възможност да застрашат Ян Зомер.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ