Динамо (Москва) обърна гърци в голям студ (видео)

Отборът на Динамо (Москва) постигна пета поредна победа в груповата фаза на Лига Европа след 2:1 над Панатинайкос в среща, играна на "Арена Химки" при температура от -9 градуса по Целзий. Маркус Берг (14) откри за гостите, но след почивката попадения на Триантафилопулос (55 - автогол) и Алексей Ионов (61) зарадваха премръзналите зрители. Българинът Станислав Манолев остана резерва за руския тим.В петата минута Кевин Курани тресна греда след хубав удар. Руският тим установи контрол върху топката, но допусна гол. В 14-ата Нано центрира отляво, Маркус Берг се възползва от грешката в защита и с глава отбеляза - 0:1. В 34-ата Вилиам Венкьор стреля мощно от дъгата, но стражът Коцолис изби. В 43-ата гърците получиха шанс за втори гол, но Петрич стреля встрани сам срещу вратаря. Срещата се оживи след почивката и положенията бяха значително повече. В 52-ата минута Лагос шутира от 19 метра и топката премина опасно до лявата греда на Габулов. В 55-ата Венкьор направи хубав рейд в наказателното поле, след който Триантафилопулос си отбеляза автогол - 1:1. Сериозна вина за попадението има цялата защита на гостите, които допуснаха да бъдат финтирани лековато. В 59-ата Бутнер отправи удар по диагонала и топката се чукна от гредата. В 61-ата Алексей Ионов даде аванс на домакините след нова голяма грешка в защитата на гърците, при която трима от руския тим се озоваха срещу един бранител. В 63-ата топката профуча опасно покрай гредата на Динамо след опасно центриране от фаул. В 73-ата Матийо Валбуена нацели напречната греда след няколко прекрасни комбинации в наказателното поле.ДИНАМО (М) - ПАНАТИНАЙКОС - 2:10:1 - Берг (14)1:1 - Триантафилопулос (55 - автогол)2:1 - Ионов (61)МИНУТА ПО МИНУТАСнимка: "Спорт Експрес"