Динамо (Москва) обърна гърци в голям студ (видео)

Отборът на Динамо (Москва) постигна пета поредна победа в груповата фаза на Лига Европа след 2:1 над Панатинайкос в среща, играна на "Арена Химки" при температура от -9 градуса по Целзий. Маркус Берг (14) откри за гостите, но след почивката попадения на Триантафилопулос (55 - автогол) и Алексей Ионов (61) зарадваха премръзналите зрители. Българинът Станислав Манолев остана резерва за руския тим.

В петата минута Кевин Курани тресна греда след хубав удар. Руският тим установи контрол върху топката, но допусна гол. В 14-ата Нано центрира отляво, Маркус Берг се възползва от грешката в защита и с глава отбеляза - 0:1. В 34-ата Вилиам Венкьор стреля мощно от дъгата, но стражът Коцолис изби. В 43-ата гърците получиха шанс за втори гол, но Петрич стреля встрани сам срещу вратаря.

Срещата се оживи след почивката и положенията бяха значително повече. В 52-ата минута Лагос шутира от 19 метра и топката премина опасно до лявата греда на Габулов. В 55-ата Венкьор направи хубав рейд в наказателното поле, след който Триантафилопулос си отбеляза автогол - 1:1. Сериозна вина за попадението има цялата защита на гостите, които допуснаха да бъдат финтирани лековато.

В 59-ата Бутнер отправи удар по диагонала и топката се чукна от гредата. В 61-ата Алексей Ионов даде аванс на домакините след нова голяма грешка в защитата на гърците, при която трима от руския тим се озоваха срещу един бранител. В 63-ата топката профуча опасно покрай гредата на Динамо след опасно центриране от фаул. В 73-ата Матийо Валбуена нацели напречната греда след няколко прекрасни комбинации в наказателното поле.

ДИНАМО (М) - ПАНАТИНАЙКОС - 2:1
0:1 - Берг (14)
1:1 - Триантафилопулос (55 - автогол)
2:1 - Ионов (61)

Снимка: "Спорт Експрес"