Германия подхлъзна Испания, край на "червения" рекорд (видео + галерия)

Настоящият световен шампион Германия излъга бившия първенец на планетата Испания с 1:0 в контролна среща, играна на стадион "Балаидос" във Виго. Мачът се състоя при солидно изливане на дъжд и тежък терен в галиския град. Двата тима не създадоха достатъчно голови положения и логично нещата вървяха към 0:0, но далечен шут на Тони Кроос в 89-ата минута донесе успех на германците. Така испанците допуснаха първа домакинска загуба след серия от 34 мача без поражение.Висенте дел Боске даде терен за изяви на нови лица в нападение - Нолито и Алваро Мората. Централната двойка в защита беше позната: Серхио Рамос - Жерард Пике. Йоги Льов предпочете Кевин Фоланд на върха на атаката. Защитният вал на Бундестима беше оформен от трима футболисти, подкрепяни от още двама в интересната схема 3-2-4-1. Първата възможност се откри пред Фоланд, но неговият удар се оказа лесен за Икер Касийяс. В 12-ата минута местният любимец Нолито отправи хубав фалцов удар по диагонала, но Рон-Роберт Цийлер плонжира и изби. В 18-ата германският страж се намеси точно и след изстрел на Раул Гарсия. В 20-ата световните шампиони имаха много добра възможност. Героят от финала Марио Гьотце стреля отсечено, но Касийяс показа добър рефлекс. В 22-ата Томас Мюлер напусна терена заради болки в гърба, заменен от Карим Белараби. Ла Роха владееше повече топката и по-често атакуваше. В 30-ата минута испанците стигнаха до нова опасна ситуация. След добра комбинативна атака Раул Гарсия центрира, а Нолито беше много близо до гол, но Цийлер излезе и изчисти с крак.  В 33-ата Белараби свърши чудесно своята работа, поднесе топката на Себастиан Руди, който обаче стреля прекалено високо, а Икер вече беше безпомощен. В 45-ата Хуан Бернат спря остро центриране отляво и имаше късмет, че не си отбеляза автогол.На почивката Висенте дел Боске направи тройна смяна и заложи на Марк Бартра, Раул Албиол и Игнасио Камачо. В 54-ата минута Рюдигер не шутира точно след отбита топка при корнер. В 59-ата един от най-добрите днес Нолито отправи прекрасен шут от пряк свободен удар, но Цийлер изби.  След почивката двубоят доскуча още повече, като головите положения намаляха. Нападенията на испанците рядко стигаха до удари. Германците на Льов разчитаха на вертикални атаки, които не вещаеха особена опасност. В 77-ата минута резервният страж на Испания Кико Касийя записа неофициален дебют с националната фланелка. В 81-ата минута Касийя отрази трудна топка след далечен изстрел на Фоланд. В 89-ата и Тони Кроос се опита да се възползва от тежкия терен и традиционно шутира от дистанция над 20 метра. Топката тупна пред вратаря Касийя, който не съумя да я отрази и я извади от мрежата си. Така тимът на Льов успя да покори испанската земя, която не познаваше поражение на своите в предните 34 срещи. Победата ще даде допълнително самочувствие на Бундестима. Испанците играха равностойно днес, но ще търсят по-усърдно грешките си след днешното поражение.   Испания - Германия - 0:10:1 - Тони Кроос (89) Испания (4-2-3-1): Икер Касийяс (77 - Кико Касийя); Сесар Аспиликуета, Серхио Рамос (46 - Раул Албиол), Жерард Пике (46 - Марк Бартра), Хуан Бернат; Серхио Бускетс (46 - Игнасио Камачо), Бруно Сориано; Раул Гарсия (70 - Хосе Кайехон), Иско, Нолито (77 - Педро Родригес); Алваро Мората; Германия (3-2-4-1): Рон-Роберт Цийлер; Антонио Рюдигер, Шкодран Мустафи, Бенедикт Хьоведес; Себастиан Руди, Ерик Дурм; Томас Мюлер (22 - Карим Белараби), Тони Кроос, Сами Кедира (90 - Ларс Бендер), Марио Гьотце (84 - Макс Крузе); Кевин Фоланд;ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАСнимки: Getty Images/Guliver