Лудогорец бие за самочувствие преди Базел (ВИДЕО)

Отборът на Лудогорец се върна на победния път. Българският шампион се наложи с 3:1 над гостуващия тим на Хасково в първи мач от 12-ия кръг на "А" група. Гостите изненадващо поведоха чрез Георги Коруджиев (6), но "орлите" успяха да се съвземат от първоначалния шок и стигнаха до пълен обрат. Точни за "зелените "бяха Марселиньо (37), Моци (45д.) и Даниел Абало (51).Дебют в "А" група начело на Хасково направи бившият треньор на Левски Емил Велев.Лудогорец влезе трудно в мача и през първото полувреме бе доста колеблив. Възпитаниците на Георги Дерменджиев си подаваха бавно топката, допускаха грешки и трудно стигаха до голови положения. През втората част "орлите" вдигнаха темпото и не дадоха никакъв шанс на своя опонент за изява.  Гостите нанесоха тежък удар по именития си съперник още в 6-ата минута, когато Корумджиев опъна мрежата зад Владислав Стоянов. Футболистите на Велев отнеха топката в центъра и сътвориха контраатака, при която Лозев напредна и стреля. Кълбото срещна десния стълб и попадна право в Коруджиев, за когото не бе проблем да вкара на празна врата.Малко по-късно след удар на Фабио Ешпиньо, играч на Хасково игра с ръка в наказателното поле, но реферът не отсъди дузпа.В 16-ата минута Козмин Моци пропусна да се разпише от чиста позиция, след като бе изведен от Роман Безяк. Румънецът потърси силата, вместо насочващия удар и от 10 метра не намери целта.В 37-ата минута "орлите" изравниха чрез Марселиньо. Бразилецът се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле и отблизо вкара за 1:1.Лудогорец не спря дотук. В 45-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. Козмин Моци бе задържан за фланелката в наказателното поле и реферът отсъди най-тежкото наказание. Потърпевшият бе точен от бялата точка за 2:1. Втората част стартира с гол във вратата на Хасково. В 51-ата минута Даниел Абало вкара трети гол. Испанецът се разписа със силен шут от 13-14 метра.В 64-ата минута българският шампион сътвори най-добрата си атака. Георги Терзиев подаде към Марселиньо, който напредна и намери отдясно Михаил Александров. Крилото центрира без да губи никакво време, но Върджил Мисиджан пропусна от чиста позиция.Малко по-късно Марселиньо пропусна да се разпише на празна врата.В 78-ата минута Емил Ангелов имаше отлична възможност да отбележи, но останал сам от пет метра стреля над напречната греда.В самия край на срещата възпитаниците на Георги Дерменджиев направиха поредния си пропуск. Мисиджан центрира отляво, но Александров отблизо не успя да намери очертанията на вратата.ЛУДОГОРЕЦ - ХАСКОВО 3:10:1 Коруджиев 61:1 Марселиньо 372:1 Моци 45 д.3:1 Абало 51СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ