Волейболистките на България с 14 места нагоре в света, вече са №21

Волейболистките от националния отбор на България се изкачиха с цели 14 места световната ранглиста, след като се класираха на 11-то място на завършилото в неделя световно първенство за жени в Полша. Момичетата на селекционера Владимир Кузюткин спечелиха 40 точки, с които се изкачиха от 35-то място до 21-во с актив от 52 точки. Това е най-големият скок от всички отбори участващи на Мондиала.Новите лидерки са новите световни шампионки от САЩ с 345 точки, които изместиха от първото място олимпийския първенец Бразилия, който вече е 2-ри с 310 точки, след като спечели бронзовите медали на шампионата. Световните вицешампионки от Китай пък се изкачиха с две места и вече са 3-ти с 276 точки.Топ 10 на световната волейболна ранглиста при жените към 13 октомври:1. САЩ                          345 точки2. Бразилия              3103. Китай                   2764. Япония                 2715. Италия                  2586. Доминикана          1817. Русия                    1808. Сърбия                 1509. Германия              13910. Република Корея 137-----------------------------21. БЪЛГАРИЯ               52