Леверкузен не намери пътя към мрежата срещу Фрайбург

Байер (Леверкузен) не успя да победи Фрайбург като гост - 0:0, и падна от втора на трета позиция в Бундеслигата след шестия кръг. "Аспирините" останаха с 10 души още в 28-ата минута, тъй като Емир Спахич си изкара два жълти картона за нарушения срещу Максимилиан Филип. Независимо от това те бяха по-активният отбор и имаха повече положения, отправяйки цели 16 удара. Най-деен беше Карим Белараби, който на няколко пъти изпробва рефлекса на вратаря Роман Бюрки, а веднъж нацели и гредата. Всички тези възможности бяха при числено неравенство на терена. В 78-ата минута съдията изгони футболист и на Фрайбург - Павел Кърмаш, който също успя да си заработи две официални предупреждения. Ремито е четвърто за домакините и отборът продължава да няма победа, като още тази вечер или най-късно в неделя може да се окаже сред изпадащите.Байер пък веднага трябва да се настрои на тема "Шампионска лига", където в сряда приема Бенфика.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ