Французин с първа победа в кариерата си и победи в Мото 3

Французинът Алекс Масбу от отбора на Хонда спечели Гран При на Чехия в Мото 3 от световния шампионат по мотоциклетизъм. На пистата в Бърно 27-годишният Масбу взе първа победа за сезона и в кариерата си изобщо, като фиксира време 40:59.759 минути. Този успех го изкачи на 6-о място в генералното класиране със 177 точки. Втори в Бърно завърши Енеа Бастианини от Италия с КТМ, който завърши с време 40:59.916. Дани Кент от Великобритания с Хускварна на 0.30 секунди след Бастиниани. Генералното класиране се оглавява от австралиеца Джак Милър с КТМ, който днес завърши 5-и с време с 40:59.976 минути. В генералното класиране той води със 169 точки, пред Алекс Маркес (Испания) с Хонда със 146 и завършил днес на 4-о място. Трети е Ефрен Васкес (Испания) със 145.