Малага повали Нюкасъл след страхотни голове в Гелзенкирхен (видео)

Испанския Малага спечели с 3:1 над Нюкасъл в първи мач от четиристранния турнир "Шалке 04 Къп" на "Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен. Серхи Дардер (25) и два гола на 19-годишния Саму Кастийехо (32 и 43) донесоха солидна преднина на андалуския тим. В 60-ата Габриел Обертан се разписа за британците.Превъзходството на тима от Коста дел Сол през първата част беше осезаемо. Дуда имаше две добри положения пред себе си, като в деветата минута стреля покрай близката греда, а десет по-късно не се възползва при разбъркване. В 25-ата Дардер отбеляза хубав гол с бомбен шут от 25 метра, при който топката се отклони от гредата и попадна в мрежата. В 32-ата Кастийехо направи 2:0 с чудесен изстрел от въздуха, след който топката топна на земята и влетя в мрежата. В 43-ата тийнейджърът реализира приказен гол с шут по диагонала. След почивката "джордитата" излязоха по-смело в предни позиции. В 60-ата минута Обертан намали аванса на "бланкиблаус" след нисък диагонален изстрел. До края на двубоя нов гол не падна.В другата среща от турнира Шалке 04 излиза срещу Уест Хам.МИНУТА ПО МИНУТАСнимка: Malaga CF