Ботев (Пд) и Марек с победи на най-големия футболен турнир за деца в света

Отборът на Ботев (Пловдив) стартира с победа участието си в най-големия детски футболен турнир в света - Gothia Cup. В среща от първия кръг на груповата фаза родените през 2001 година "канарчета" победиха с 1:0 португалския АЦД Граниа. "Жълто-черните" бяха далеч по-добрия отбор на терена в шведския град Гьотеборг, но направиха куп пропуски пред противниковата врата. Още в 5-ата минута пловдивчани вкараха, но главният съдия отмени гола. Единственото попадение в срещата реализира Димитър Тонев в началото на втората част.В другия мач от групата шведския Холмалундс разгроми със 7:0 сънародниците си от Тиринге. В утрешния ден българите излизат срещу Тиринге, като при победа си гарантират класиране напред. Припомняме, че първите два тима от групата продължават в следващата фаза. Двубоят Ботев - Тиринге е от 10:00 ч. българско време.Стартовият състав на Ботев срещу Граниа: Марио Усков, Атанас Янков, Веселин Фърцов, Габриел Земярски, Петър Дашев, Благовест Данчев, Димитър Пройчев, Мартин Петков, Кристиан Добрев, Димитър Тонев, Иван ВасилевВ група 49 при набор 1999 Марек 2010 (Дупница) също стартира с победа. Малките марекчани, които дори неуспяха да стигнат до плейофите на републиканското първенство, се справиха с 2:1 срещу шведския Елвсборг. В другата среща от групата Фиелхамар (Норвегия) се наложи над Нортвулс (Швеция) с 3:0. Утре са вторите срещи от групата, като в ранния следобяд Марек 2010 играе с Нортвулс.