Ботев (Пд) и Марек с победи на най-големия футболен турнир за деца в света

Отборът на Ботев (Пловдив) стартира с победа участието си в най-големия детски футболен турнир в света - Gothia Cup. В среща от първия кръг на груповата фаза родените през 2001 година "канарчета" победиха с 1:0 португалския АЦД Граниа. "Жълто-черните" бяха далеч по-добрия отбор на терена в шведския град Гьотеборг, но направиха куп пропуски пред противниковата врата. Още в 5-ата минута пловдивчани вкараха, но главният съдия отмени гола. Единственото попадение в срещата реализира Димитър Тонев в началото на втората част.

В другия мач от групата шведския Холмалундс разгроми със 7:0 сънародниците си от Тиринге. В утрешния ден българите излизат срещу Тиринге, като при победа си гарантират класиране напред. Припомняме, че първите два тима от групата продължават в следващата фаза. Двубоят Ботев - Тиринге е от 10:00 ч. българско време.

Стартовият състав на Ботев срещу Граниа: Марио Усков, Атанас Янков, Веселин Фърцов, Габриел Земярски, Петър Дашев, Благовест Данчев, Димитър Пройчев, Мартин Петков, Кристиан Добрев, Димитър Тонев, Иван Василев

В група 49 при набор 1999 Марек 2010 (Дупница) също стартира с победа. Малките марекчани, които дори неуспяха да стигнат до плейофите на републиканското първенство, се справиха с 2:1 срещу шведския Елвсборг. В другата среща от групата Фиелхамар (Норвегия) се наложи над Нортвулс (Швеция) с 3:0. Утре са вторите срещи от групата, като в ранния следобяд Марек 2010 играе с Нортвулс.