Ливърпул премина кота 100 и обърна Нюкасъл, но ще трябва да почака още за мечтаната титла (видео)

Ливърпул завърши сезона с победа, след като успя да стигне до пълен обрат и успех с 2:1 над Нюкасъл. Така мърсисайдци записаха изключително успешна кампания,  въпреки че не успяха да се преборят за чаканата в продължение на 24 години титла. "Червените" завършват на второ място - на две точки зад шампиона Манчестър Сити. Днешният двубой не започна добре за възпитаниците на Брендън Роджърс, които изоставаха в резултата след автогол на Мартин Шкъртел в 20-ата минута. След почивката "червените" обаче стигнаха до пълен обрат след попадения на Даниел Агер (63') и Даниел Стъридж (65'). С тези два гола Ливърпул премина границата от 100 шампионатни попадения от началото на сезона. Нюкасъл пък завърши двубоя с девет души след червените картони на Шола Амеоби и Пол Дъмет.Две промени бе направил в своя състав Брендън Роджърс. Даниел Агер и Джордан Хендерсън се завърнаха сред титулярите на Ливърпул. Лоик Реми остана извън групата на Нюкасъл. Аидара и Стивън Тейлър пък започнаха за "свраките". В 19-ата минута Луис Суарес проби отдясно, бе фаулиран в близост до тъчлинията, но се изправи бързо и моментално стреля, вкарвайки прекрасен гол във вратата на Крул. Попадението обаче бе отменено, тъй като главният рефер Фил Дауд не бе дал сигнал за изпълнение на наказателния удар, а и топката бе в движение. Много скоро след това гостите излязоха напред в резултата. Гуфран центрира остро отляво, а Шкъртел протегна крак в опит да изчисти, но прати топката в собствената си врата. Това бе четвърти автогол на словака от началото на сезона, което е рекорд за Висшата лига. В 27-ата минута Нюкасъл бе близо до втори гол, след като Амеоби изведе Гуфран сам срещу Миньоле, но стражът на Ливърпул успя да избие. Няколко минути преди почивката Стъридж пропусна чудесна възможност да изравни. Хендерсън центрира отдясно, а нападателят на Ливърпул засече с глава от малкото наказателно поле, но не успя да уцели вратата. В 63-ата минута Ливърпул най-сетне стигна до равенството. Стивън Джерард центрира от пряк свободен удар, а Даниел Агер засече на далечната греда, пращайки топката във вратата на Крул. Само две минути по-късно домакините направиха обрата пълен след идентичен гол - отново центриране на Джерард от фаул, но този път Стъридж засече за 2:1. Веднага след това, преди "свраките" да изпълнят център, Шола Амеоби си изпроси два жълти картона в рамките на пет секунди, заради спорове с главния съдия, и логично бе изгонен.Три минути преди края на редовното време Нюкасъл остана с девет души, след като Пол Дъмет, който се появи в игра пет минути преди това, получи директен червен картон заради грубо нарушение срещу Суарес.Ливърпул завършва на второ място с актив от 81 точки и 101 отбелязани гола. Луис Суарес пък е голмайстор на Висшата лига с 31 гола в 33 изиграни мача. Нюкасъл остана девети с 49 пункта.ГАЛЕРИЯ ОТ ПОСЛЕДНИЯ ДВУБОЙ НА ЛИВЪРПУЛ ЗА СЕЗОНА ТУК! СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!КЛАСИРАНЕ ТУК!