Манчестър Сити е шампион на Англия! (видео и галерия)

Тимът на Манчестър Сити стигна до четвърта титла на Англия в своята история, след като не допусна изненада при домакинството си на Уест Хам Юнайтед и победи с 2:0 на "Етихад Стейдиъм", за да се поздрави със златните медали. Възпитаниците на Мануел Пелегрини надиграха "чуковете" през целия двубой и заслужено взеха трите точки, които им осигуриха върха в класирането в края на сезона за сметка на Ливърпул. "Гражданите" отбелязаха попаденията си в края на първата и самото начало на втората част. Голмайстори бяха Самир Насри в 39-ата минута и Венсан Компани четири минути след подновяването на играта за втората част.

След нервни начални минути, в които Манчестър Сити владееше повече топката и натискаше в търсене на гол, но не намираше път към мрежата на Адриан дел Кастийо, Самир Насри успокои феновете на своя тим с красив гол за 1:0. Точно шест минути преди края на първата част френският национал, който е един от най-добрите футболисти на тима си през този шампионски сезон, се разписа с удар извън наказателното поле, който не остави шансове на Адриан.

Интригата в борбата за шампионската титла бе тотално убита малко след началото на второто полувреме, когато Един Джеко се пребори за центрирана в малкото наказателно поле топка, за да я свали в краката на Венсан Компани и бранителят отблизо да удвои аванса на домакините. До края на мача Манчестър Сити можеше да стигне и до още попадения, но не го стори. Въпреки това усмивките на "Етихад Стейдиъм" не паднаха от лицата на фенове и футболисти, след като тимът на "гражданите" се поздрави с титлата.

По този начин най-резултатният отбор в Англия и фаворит за титлата през целия сезон Манчестър Сити оправда очакванията на специалистите и грабна за четвърти път най-ценното отличие на Острова. Мултимилионната селекция на Мануел Пелегрини регистрира 27 победи и 102 отбелязани гола през шампионската си кампания. В крайна сметка финалният спринт на "гражданите" към златните медали с пет поредни победи след поражението с 2:3 на "Анфийлд" от другия претендент за титлата Ливърпул даде резултат и с 86 точки в актива си "шумните съседи" от Манчестър отново са на върха в Премиър лийг. Това е втори трофей за клуба от "Етихад" в последните три години.