Ливърпул премина кота 100 и обърна Нюкасъл, но ще трябва да почака още за мечтаната титла (видео)

Ливърпул завърши сезона с победа, след като успя да стигне до пълен обрат и успех с 2:1 над Нюкасъл. Така мърсисайдци записаха изключително успешна кампания,  въпреки че не успяха да се преборят за чаканата в продължение на 24 години титла. "Червените" завършват на второ място - на две точки зад шампиона Манчестър Сити. Днешният двубой не започна добре за възпитаниците на Брендън Роджърс, които изоставаха в резултата след автогол на Мартин Шкъртел в 20-ата минута. След почивката "червените" обаче стигнаха до пълен обрат след попадения на Даниел Агер (63') и Даниел Стъридж (65'). С тези два гола Ливърпул премина границата от 100 шампионатни попадения от началото на сезона.

Нюкасъл пък завърши двубоя с девет души след червените картони на Шола Амеоби и Пол Дъмет.

Две промени бе направил в своя състав Брендън Роджърс. Даниел Агер и Джордан Хендерсън се завърнаха сред титулярите на Ливърпул.

Лоик Реми остана извън групата на Нюкасъл. Аидара и Стивън Тейлър пък започнаха за "свраките".

В 19-ата минута Луис Суарес проби отдясно, бе фаулиран в близост до тъчлинията, но се изправи бързо и моментално стреля, вкарвайки прекрасен гол във вратата на Крул. Попадението обаче бе отменено, тъй като главният рефер Фил Дауд не бе дал сигнал за изпълнение на наказателния удар, а и топката бе в движение. Много скоро след това гостите излязоха напред в резултата. Гуфран центрира остро отляво, а Шкъртел протегна крак в опит да изчисти, но прати топката в собствената си врата. Това бе четвърти автогол на словака от началото на сезона, което е рекорд за Висшата лига. В 27-ата минута Нюкасъл бе близо до втори гол, след като Амеоби изведе Гуфран сам срещу Миньоле, но стражът на Ливърпул успя да избие.Ливърпул - Нюкасъл

Няколко минути преди почивката Стъридж пропусна чудесна възможност да изравни. Хендерсън центрира отдясно, а нападателят на Ливърпул засече с глава от малкото наказателно поле, но не успя да уцели вратата.Ливърпул приключи сезона с победа

В 63-ата минута Ливърпул най-сетне стигна до равенството. Стивън Джерард центрира от пряк свободен удар, а Даниел Агер засече на далечната греда, пращайки топката във вратата на Крул. Само две минути по-късно домакините направиха обрата пълен след идентичен гол - отново центриране на Джерард от фаул, но този път Стъридж засече за 2:1. Веднага след това, преди "свраките" да изпълнят център, Шола Амеоби си изпроси два жълти картона в рамките на пет секунди, заради спорове с главния съдия, и логично бе изгонен.

Три минути преди края на редовното време Нюкасъл остана с девет души, след като Пол Дъмет, който се появи в игра пет минути преди това, получи директен червен картон заради грубо нарушение срещу Суарес.

Ливърпул завършва на второ място с актив от 81 точки и 101 отбелязани гола. Луис Суарес пък е голмайстор на Висшата лига с 31 гола в 33 изиграни мача. Нюкасъл остана девети с 49 пункта.

ГАЛЕРИЯ ОТ ПОСЛЕДНИЯ ДВУБОЙ НА ЛИВЪРПУЛ ЗА СЕЗОНА ТУК!