Съндърланд си подпечата мястото в Премиър лийг (видео)

Отборът на Съндърланд официално се спаси от изпадане след успех с 2:0 у дома над Уест Бромич в отложена среща от 28-ия кръг на Премиър лийг. Така кръг преди края "черните котки" имат пет точки аванс пред 18-ия изпадащ.Попаденията за успеха днес отбелязаха Джак Колбек (13) и Фабио Борини (31). Маркос Алонсо проби по левия фланг и сервира топката около дузпата, където Колбек я засече и тя се получи неспасяема за вратаря Бен Фостър. В 31-ата Себастиан Ларсон копна технично топката над отбраната и Борини заби мигновено в мрежата, изпреварвайки вратаря. През първата част момчетата Густаво Пойет показаха страхотен футбол, а след почивката не допуснаха обрат.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕСнимка: Getty Images/Guliver