Супер Бобо и Олимпиакос спечелиха редовния сезон в Гърция

Българският волейболист Боян Йорданов и настоящият шампион на Гърция Олимпиакос (Пирея) спечелиха редовния сезон в местната лига. "Червено-белите" от Пирея надделяха много трудно и драматично вкъщи над Етникос (Александруполис) с 3:2 (25:23, 22:25, 25:19, 21:25, 15:12) в дербито на последния 22-ри кръг, играно снощи.
По този начин шампионите завършиха първи в крайното класиране с 52 точки след 17 победи и 5 загуби и с две точки повече от 2-ия Кифисиас (Кифисия). Така в полуфиналните плейофи Олимпиакос ще спори с 4-ия в класирането Финикас (Сирос). В другият полуфинал един срещу друг ще играят Кифисиас и Етникос. Играе се до 3 победи от 5 мача. Първите две срещи от серията са в четвъртък и петък (10 и 11 април), като домакини са Йорданов и компания. Супер Бобо започна като титуляр за Олимпиакос, но не беше на познатото си ниво и бе сменен след третия гейм. Българският диагонал завърши със скромните за него 6 точки (1 блок и 45% ефективност в атака). Най-полезен за победителите пък стана бразилският посрещач Леонардо Калдейра с 21 точки (1 блока, 1 ас, 53% ефективност в атака и 50% перфектно посрещане) за успеха. За тима на Етникос хърватинът Иван Раич заби 26 точки (3 блока, 2 аса и 48% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за победата.