Айнтрахт (Франкфурт) удави Нюрнберг в голове (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) срази Нюрнберг с атрактивното 5:2 като гост в среща от 26-ия кръг на Бундеслигата и направи голяма крачка към спасението си, тъй като вече е на 6 точки над чертата. В същото време домакините остават сред изпадащите след четвъртата си поредна загуба. Играчите на Армин Фее изнесоха най-силния си мач от началото на сезона и буквално разбиха своя опонент. В началото на второто полувреме те вече водеха с 3:0 след голове на Транкило Барнета (21'), Хоселу (49') и Александер Мадлунг (53') и всичко изглеждаше решено. Домакините обаче набързо вкараха две попадения чрез Йосип Дърмич (64') и Хосе Кампаня (72') и интригата се завърна. Малко след това обаче Хавиер Пинола от тима на Нюрнберг задържа измъкналия се сам срещу вратаря Хоселу и логично беше изгонен с червен картон. Това улесни гостуващия отбор, който в последните две минути заби още два гола след точни изстрели на Хоселу (88') и Вацлав Кадлец (90')СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ