Претендентите за ШЛ излизат на сцената

Два от големите претентенти за спечелване на трофея в Шампионската лига излизат тази вечер в поредната порция 1/8-финали реванш. В Париж устремилият се към европейския връх тим на Пари Сен Жермен приема Байер (Леверкузен) в един на практика предрешен сблъсък след разгромната победа с 4:0 в Германия. "Аспирините" са наясно, че шансовете им са виртуални, но треньорът Сами Хюпия ще пусне най-доброто от уважение към турнира.Лошата новина за Байер е, че освен вездесъщия голмайстор Златан Ибрахимович, в състава на парижани се завръща и Единсон Кавани, който по лични причини пропусна последните няколко мача.По-интересно ще е в Барселона, където едноименният тим приема Манчестър Сити. В първия мач каталунците спечелиха с 2:0, което е доста комфортен резултат. Според статистиката след победа в първия мач Барса е продължавала напред в 32 от общо 34 случая в историята.Манчестър Сити пристига в лошо състояние на духа след загубата с 1:2 от Уигън в Англия. Каталунците също загубиха през уикенда, като допуснаха 0:1 от Валядолид.Неуспехите на домашния фронт ще бъдат лесно забравени след една хубава европейска вечер.Пари Сен Жермен - Байер Леверкузен 0:0 (4:0 в първата среща)ГЛЕДАЙТЕ ТУКМИНУТА ПО МИНУТАБарселона - Манчестър Сити 0:0 (2:0 в първата среща)ГЛЕДАЙТЕ ТУКМИНУТА ПО МИНУТА