Владо Николов: Борихме се от началото до края

Капитанът на националния ни волейболен отбор за Световната лига Владимир Николов сподели след страхотния обрат и победата с 3:2 над Канада във втория мач помежду им от Група "С" на втората дивизия, че са се борили от началото до края."Борихме се от началото до края. За съжаление в първите два гейм загубихме, защото не бяхме достатъчно ефективни. Особено във втората част имахме страхотна възможност да я спечелим, но не можахме за съжаление. И сега какво мога да кажа... Наистина сме щастливи, че спечелихме тази първа победа в тазгодишната ни кампания. Така, че се надявам да постигнем още много успехи от тук нататък. Не знам каква беше разликата между първите два гейма и следващите. Вероятно канадският тим бе изморен, не сервираха така както вчера и днес контролирахме напълно диагоналът им, който вчера "ни уби"", коментира Владо Николов."Ако има един човек, който обърна мача, това без съмнение бе Виктор Йосифов. Категорично нашите центрове играха по-добре от тези на Канада. Любо Агонцев е откритието на този сезон, но не смятам, че той е причината за обрата, защото в първия мач пак имаше смяна на разпределител и тогава също бяхме близо до обрат", продължи опитният диагонал. "Сега имаме много трудна програма. Гостуваме в три поредни седмици с дълги пътувания и без много тренировки. Отборът ни ще бъде разделен на две, което ще затрудни още повече треньорът ни. Надявам се да постигнем колкото е възможно повече победи. Със сигурност ще заиграем по-добре с повече тренировки", каза още капитанът на България.

СНИМКИ: FIVB.CH

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - КАНАДА 3:2 - ТУК!!!