Пиронкова отпадна от турнира на двойки на "Ролан Гарос"

Първата ни ракета Цветана Пиронкова загуби мача си от първия кръг на "Ролан Гарос" на двойки. Пловдивчанката и грузинската й партньорка Оксана Калашникова отстъпиха с 2:6, 5:7 пред Даниела Хантухова (Словакия) и Саманта Стоусър (Австралия). В първия сет играта беше равностойна до 2:2, след което Стоусър и Хантухова спечелиха четири поредни гейма и взеха първата част. Хантухова и Стоусър сервираха за победата при 5:3 във втория сет, но българката и грузинката реализираха пробив и изравниха за 5:5. Словачката и австралийката обаче взеха следващите два гейма и се класираха за втория кръг.Пиронкова продължава участието си на сингъл. В мач от втория кръг утре тя ще се изправи срещу 86-ата в ранглистата на WTA Дениса Алертова (Чехия).