Гьоргес изхвърли Вожняцки от "Ролан Гарос"

Германката Юлия Гьоргес изхвърли от "Ролан Гарос" бившата №1 в света и поставена под номер 5 в схемата Каролин Вожняцки. 68-ата в ранглистата на WTA надви датчанката с 6:4, 7:6 (4) и се класира за третия кръг. Там тя ще срещне американката Ирина Фалкони, която по-рано днес отстрани с 3:6, 6:1, 6:2 втората ракета на България Сесил Каратанчева.

Вожняцки на моменти не бе достатъчно прецизна, а понякога просто нямаше отговор на мощната игра на съперничката си, която изглежда страдаше от настинка. Датчанката започна мача по-добре и поведе с 3:1, но Гьоргес взе 4 поредни гейма за аванс от 5:3. При 5:4 германката сервираше за сета и се справи със задачата, принуждавайки противничката си да търси обрат. Такъв обаче не се получи. Гьоргес сервираше за втория сет и победата при 6:5, но допусна пробив. В последвалия тайбрек обаче Гьоргес се пребори за победата. Тя поведе с 3:1 точки, но Вожняцки обърна резултата до 4:3 в своя полза. Следващите 4 точки обаче бяха спечелени от германката, последната с поредния уинър от форхенд, и тя се класира за третия кръг след 1 час и 46 минути игра.

Гьоргес допусна 30 непредизвикани грешки - с 6 повече от Вожняцки, но германката записа цели 39 печеливши удара срещу едва 16 за датчанката. Германката се поздрави днес с четвъртата си победа от осем мача срещу датчанката, като Гьоргес е спечелила и трите им срещи на клей.

В друга среща при жените от днес №17 в схемата Сара Ерани (Италия) надви с 6:3, 4:6, 6:2 германката Карина Витхьофт. Финалистката от 2012 година ще играе в третия кръг с №10 в схемата Андреа Петкович (Германия), която надделя над Лурдес Домингес Лино (Испания) с 4:6, 6:4, 6:4.