Арда (Кърджали) спечели турнира "Красимир Димитров"

Отборът на Арда (Кърджали) спечели турнира по волейбол за Купата на "Красимир Димитров", който бе за момчета до 15 години и се проведе в столичната зала "Икономист". Надпреварата е в памет на бившият национал на България, волейболен деятел и вицепрезидент на БФВ, като това бе осмото издание на турнира. Младите волейболисти на Арда вдигнаха трофея пред погледа на националите Валентин Братоев, Николай Николов, Велизар Чернокожев и Яни Георгиев.До този развой се стигна след като в първия полуфинал от надпреварата Арда победиха Левски Боол с 3:1 и се класираха за финал. В другия полуфинал момчетата на ЦСКА надделяха над Виктория Волей (Пловдив) също с 3:1 и достигнаха до спора за първото място. Във финала момчетата от Кърджали бяха повече от убедителни и надиграха ЦСКА с категоричното 3:0 (25:22, 25:20, 30:28). В първите две части волейболистите на Арда си осигуряваха комфортен аванс още в самото начало и подържаха разликата до края на геймовете. В третата част ситуацията бе малко по-различна. Притиснати до стената червените се мобилизираха и успяха да подържат една разлика от 2-3 точки до второто техническо прекъсване. В заключителните минути обаче на четири пъти волейболистите на ЦСКА не успяха да затворят гейма и в крайна сметка загубиха с 28:30.В малки финал Левски Боол се наложи на Виктория Волей с 3:2 (23:25, 25:17, 23:25, 25:20, 15:10) в един изкличително драматичен двубой. По този начин "сините" завършиха на трето място, а пловдивския състав остана 4-ти. На пета позиция се класира отбора на Славия, който в директен сблъсък се наложи над Миньор (Перник) с 3:1 (19:25, 25:23, 25:17, 25:18).Всяка година турнирът "Красимир Димитров" се провежда винаги преди държавните финали, като се смята за основен индикатор за моментното състояние на участниците преди финалите за съответната възраст. В него участват шест от най-добрите отбори за съответната възраст, като представянето на състезателите носи информация на треньорите. Така турнирът се е превърнал във важен елемент от календара на подрастващите, като се чака с нетърпение от всички, а често класирането от турнира  се припокрива и на държавните финали.Индивидуални награди на турнира:Най-полезен играч (МVP): Симеон Топузлиев (Арда)Най-добър нападател: Мартин Василев (ЦСКА)Най-добър разпределител: Любомир Телкийски (Виктория Волей)Най-добър блокировач: Валентин Благинов (Левски Боол)Най-добър изпълнител на начален удар: Петър Петров (Арда)Най-добро либеро: Валентин Печев (ЦСКА)Най-полезни състезатели за своите отбори:Арда (Кърджали) – Димитър ДелчевЦСКА – Радослав БанишкиЛевски Боол – Аспарух АспаруховВиктория Волей (Пловдив) – Константин ЛапковМиньор (Перник) – Милен ТаковСлавия -  Денислав МитовНаграда за феърплей: Миньор (Перник)BGvolleyball.com