Чавдар Костов и Александър Янев на финал в първенството на Австрия

Шампионът Гюсинг, с българите Чавдар Костов и Александър Янев в състава си, се класира за финала на първенството на Австрия по баскетбол за мъже. Тимът се наложи над Капфенберг със 103:98 (17:18, 21:20, 29:21, 22:30, 14:9) точки след продължение като гост, спечели полуфиналната серия с 3:0 победи и ще защитава титлата си.Александър Янев завърши с 8 точки, 4 борби и 2 асистенции за 27 минути като резерва. Чавдар Костов започна като титуляр и се отличи с 2 точки, 3 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 31:18 минути.За победителите силен мач изигра бившият баскетболист на Лукойл Академик Кристофър Дън, който реализира 33 точки.В спор за титлата Гюсинг ще срещне Цептер Виена. Играе се до три успеха от пет мача, а първата среща е на 25-и май.