Класика без нерви и великолепен гол на Хамес зарадваха "Бернабеу" (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид изпълни програмата си и спечели с 3:0 над гостуващия Алмерия в двубой от 34-ия кръг на Ла Лига, за да скъси отново преднината на Барселона на две точки. Хамес Родригес вкара забележителен гол от въздуха в 45-ата минута. Автогол на Мауро дос Сантос (49) и попадение на Алваро Арбелоа (84) донесоха успеха на "белите". Мачът не предложи много футболни емоции, като изключим попаденията. Карло Анчелоти се обърна към ротациите, давайки шанс на Кейлор Навас, Алваро Арбелоа, Фабио Коентрао, Асиер Ияраменди и Хесе Родригес. Хавиер Ернандес партнираше на Кристиано Роналдо в атака. Гостите от "Медитеранео" се подредиха в 4-2-3-1 с централен нападател Томер Хемед.  Преди срещата имаше минута мълчание в памет на загиналите при трагедията в Непал. Двубоят стартира с ентусиазиран домакински натиск. В третата минута страхотна топка от Хамес Родригес за малко не достигна до Кристиано, който беше на голова позиция. В четвъртата Арбелоа спринтира сам на фланга, центрира и колумбийският халф на "лос меренгес" стреля с глава много близо до далечната греда.  В шестата Чичарито много хитро отклони с пета към Роналдо, който излизаше сам срещу вратаря Рубен Мартинес, но не се ориентира добре. Минута по-късно CR7 напредна на скорост, стигна на 15-ия метър от голлинията, след което шутира в тялото на вратаря. Постепенно натискът на европейските крале затихна. Андалуският тим заигра по-спокойно и дори стигаше до наказателното поле на Кейлор Навас.  В 20-ата минута реферът сбърка и ощети Реал Мадрид, след като посочи аут, а не корнер. Роналдо на два пъти стреля от фаул от около 25 метра, ала и двата му опита бяха прекалено високи. Полувремето вървеше към нулево реми, когато Хамес избухна с великолепен удар от въздуха и откри резултата. Тони Кроос изрита топката напред, Анхел Трухийо не игра уверено с глава и само я свали в краката на "десетката", а колумбийският магьосник шутира от въздуха без забавяне и вкара зрелищен гол в десния ъгъл на вратаря от 21 метра. Второто полувреме започна с втори гол за Мадрид. Тони Кроос подаде успоредно на голлинията, а Мауро дос Сантос протегна крак преди Кристиано и сам насочи в мрежата си - 2:0. Португалецът беше в положение на засада. В последващите минути я нямаше динамиката в играта. Домакините сякаш пестяха сили за предстоящите важни срещи.  Андалусците на Сержи Бархуан често играеха с топката и организираха сносни акции, на които им липсваше завършек. В 68-ата Рафаел Варан стреля с глава при корнер и топката премина доста опасно покрай гредата в аут. В 73-ата Кристиано намери в голова позиция Чичарито, но мексиканецът не улучи вратата от отлична позиция. Във финалната четвърт на двубоя "лос меренгес" заиграха по-често пред вратата на Рубен. В 84-ата Чичарито центрира и Арбелоа вкара от три метра на празна врата, изпреварвайки Роналдо - 3:0. В добавеното време на двубоя резервата Иско не се възползва от добра топка от десет метра. Мартин Йодегор и Борха Майорал останаха на пейката и не успяха да запишат първи минути с първия състав. Следващата стъпка на Реал Мадрид е доста по-сложна - гостуване на Севиля. СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧАСнимки: Getty Images/Guliver