Спартак (М) най-после победи (видео)

След три поредни мача без победа Спартак (Москва) най-после зарадва феновете си. Това стана навръх 93-ия рожден на най-популярния руски клуб. "Червено-белите" спечелиха с 3:1 гостуването си на Мордовия и излязоха на 6-о място в класирането. Два гола отбеляза Куинси Промес, а едно попадение добави Юра Мовсисян. За домакините се разписа Ибрахима Ниасе.Наставникът на Спартак Мурат Якин заложи като титуляри на младоците Денис Давидов и Вячеслав Кротов. До почивката на терена не се случи нищо интересно, но през второто полувреме гостите наложиха волята си. Още в 46-ата минута Давидов проби по фланга и центрира към Промес, който откри резултата. Вторият гол падна в 78-ата минута и отново беше дело на холандското крило. Този път асистенцията беше дело на Патрик Еберт.В добавеното време защитникът на Мордовия Ибрахима Ниасе за съвсем кратко върна интригата след корнер, изпълнен от Лоренцо Ебесилио. Още в ответната атака обаче Хосе Мануел Хурадо намери резервата Юра Мовсисян и той оформи успеха на Спартак."Запазихме концентрация през цялото време. Създадохме доста положения и реализирахме само малка част от тях. Мисля, че победата ни е напълно заслужена", заяви след мача наставникът на московчани Мурат Якин.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА