Алегри предупреди: Фиорентина е фаворит, но ние имаме Тевес

Наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри е категоричен, че тимът му има сили да обърне Фиорентина и да стигне финал за Купата на Италия утре вечер на "Артемио Франки". Шампионът на Серия "А" загуби първата полуфинална среща на "Ювентус Стейдийъм" с 1:2 след два гола на новия идол на тифозите във Флоренция Мохамед Салах."Фиорентина е фаворит предвид резултата в първата среща, но ние сме концентрирани и искаме да стигнем финал. Най-добрият ни футболист в момента Карлос Тевес играе, когато се чувства добре. Сега е здрав и утре ще играе", сподели Алегри. Аржентинецът има четири гола в последните три мача на тима, като е голмайстор на първенство със 17 попадения и на Старата госпожа с 25 гола от 37 мача във всички турнири."Не трябва да бързаме да решим срещата за 30 минути. Головете можем да вкараме и десет минути преди края на двубоя. Трябва да изиграем тактически много правилно срещата, като се има предвид, че ни трябват два чисти гола. Фиорентина се намира в отлична форма и резултатите на тима го показват. Мисля да играем с четирима защитници, но не съм решил още. Предния път Винченцо Монтела знаеше, че ще сме с трима в защита, този път ще му дам друг коз - четирима в защита и може би един нападател в повече", коментира с усмивка Алегри."Клаудио Маркизио е здрав и днес вече тренира с отбора. Паузата му помогна, но утре ще взема решение дали да играе. Андреа Пирло ще поднови тренировки в сряда, но ще решим кога ще може да играе. Джанлуиджи Буфон ще остане на пейката, а на вратата ще бъде Марко Сторари. Трябва да внимаваме със Салах, който се оказа страхотен удар за Фиорентина през зимния трансферен прозорец", допълни треньорът на Юве.