Антонио Вутов откри головата си сметка за 2015 година

Родният талант на Удинезе Антонио Вутов отбеляза своя първи гол за 2015 година при головото реми 3:3 с Каляри от 18-ия кръг на първенството Примавера в група "Б". Бившият футболист на Левски бе титуляр за “фриуланите”, като се разписа в 49-ата минута за 2:1 след грешка в защитата на гостите. С гола си той донесе пълен обрат на Удинезе, който губеше до 27-ата минута пред своя публика с 0:1. Точен за Каляри бе Солинас в 8-ата минута, а хърватският нападател Пртайн изравни в 27-ата минута.

Попадението на Вутов е негово пето за сезона в първенството, като за последно се бе разписвал при успеха с 2:1 над Читадела в края на декември. Тогава той отбеляза и двете попадения. Анкеда изравни за 2:2 в 55-ата минута. Янкто обаче отново даде предимство на Удинезе в 73-ата минута. Вутов бе заменен в 81-ата минута, но в същия момент “бяло-черните” се отпуснаха и в 91-ата минута допуснаха равенство, след като Шинту прати топката в мрежата.

Така Удинезе изпусна  отлична възможност да дръпне с три точки пред Киево в борбата за третото място в групата.

“Фриуланите” вече са трети с 28 точки, като имат точка повече от Киево, но и мач повече. Лидер е Милан с 43 точки, а Интер е втори с 37 точки, но и мач по-малко от "росонерите".

УДИНЕЗЕ (19) – КИЕВО (19)  - 3:30:1 Солинас (8)1:1 Пртайн (27)2:1 Вутов (49)2:2 Анеда (55)3:2 Янкто (73)3:3 Шинту (90)