Рома превзе Удине в първия мач на Вутов в групата (видео+галерия)

Отборът на Рома започна успешно 2015 година. Претендентът за титлата в Серия “А” победи трудно с 1:0 Удинезе като гост в мач от 17-ия кръг и се изравни с Ювентус на първо място в класирането с актив от 39 точки. Шампионите обаче имат мач по-малко - домакинство на Интер тази вечер. За първи път в групата на “фриуланите” попадна Антонио Вутов, който получи № 39, но през всичките 90 минути остана на пейката.

Единственото попадение бе дело на Давиде Астори с глава в 17-ата минута.

Той засече топката след центриране на Франческо Тоти от фаул. Първоначално попадението не бе зачетено, тъй като след удара в сглобката на двете греди топката тупна на сантиметри зад голлинията и единият рефер остана безмълвен. Секунди по-късно "джалоросите" празнуваха, тъй като Марко Гуида отсъди гол с помощта на съдията на линията.
В 27-ата минута Габриел Силва пропусна отлична възможност да изравни, тъй като от няколко метра пропусна целта след отлично подаване на Антонио Ди Натале. Тоти пък бе близо до втори гол в 37-ата минута, но
Орестис Карнезис
спаси.

През втората част двубоят бе равностоен, като първото чисто голово положение бе в 77-ата минута, когато Адем Ляич стреля, но Карнезис изби. Гръцкият вратар бе страхотен и секунди по-късно след силен удар на Миралем Пянич.

В 85-ата минута резервата Урби Емануелсон извърши нарушение срещу Коне в наказателното поле на гостите, но Гуида не посочи бялата точка, въпреки протестите на Удинезе.

В даденото продължение Карнезис отново показа рефлекс при изстрел на останалия очи в очи Емануелсон. Секунди преди края другата резерва Флоренци също пропусна да вкара втори гол, въпреки това гостите си тръгнаха със своята цел - трите точки. Лошата новина за Руди Гарсия е, че Ляич бе изнесен на носилка в 83-ата минута и най-вероятно ще пропусне дербито с Лацио.

Така Рома вече има 12 победи, а Удинезе остана на девето място с 22 точки след седмата си загуба.