Икономичен Реал си свърши работата в Германия

Носителят на Шампионската лига Реал Мадрид постигна комфортна победа с 2:0 при гостуването си на Шалке 04 в първи мач от осминафиналите на тазгодишното издание на надпреварата. Кралският клуб показа сериозната си класа, възползвайки максимално от създадените шансове, и без да блести особено много стигна до успеха, който на практика го праща в следващата фаза на състезанието. Автори на попаденията бяха Кристиано Роналдо и Марсело. Двамата се разписаха по веднъж във всяко полувреме. Португалецът сложи край на головата си суша, след като 299 минути не бе отбелязвал гол за Реал. Дебют за испанците пък направи младият бразилски халф Лукас Силва, който бе привлечен от Крузейро през зимния трансферен прозорец. Домакините от своя страна се опитаха да действат колкото се може по-сигурно в отбрана и рядко създаваха опасни ситуации пред вратата на Икер Касийяс. Единственият проблясък в атака бе ударът в гредата на младия Феликс Плате при резултат 1:0 в полза на съперника. В първите минути на мача двата тима почти не застрашиха една от двете врати. Едва в 25-ата минута Клаас-Ян Хунтелар стреля точно към вратата на Икер Касийяс, но вратарят спаси без особени проблеми. В следващата атака обаче Реал откри резултата. Даниел Карвахал изведе отлично с центриране Кристиано Роналдо зад защитата на германците и португалецът с глава прати топката в мрежата. В следващите минути до почивката Реал имаше още две възможности за гол, но Веленройтер се справи с два удара на Роналдо. Домакините пък получиха сериозен удар по надеждите си за нещо положително тази вечер, след като Хунтелаар получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително.През втората част темпото на игра спадна допълнително и едва в последната четвърт на срещата се стигна до някои по-интересни ситуации пред двете врати. В 74-ата минута дойде най-чистото положение Шалке. Ацуту Учида свали една топка към Плате, който без да се бави стреля. Ударът му се удари в горната греда и стигна отново до японеца, който обаче не успя да нанесе добър удар и да направи 1:1. Пет минути по-късно Реал нанесе съкрушителния си удар. След един рейд на Роналдо топката стигна до Марсело, който с прецизен удар вкара втория гол за тима си.По този начин Реал Мадрид може да се чувства до голяма степен сигурен за мястото си на четвъртфиналите на надпреварата. Шалке от своя страна не успя да надскочи себе си и се задоволи със загубата.ШАЛКЕ 04 - РЕАЛ (МАДРИД) 0:20:1 Роналдо (26)0:2 Марсело (79)МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА