Пиронкова се пребори с Шуай Пън и продължава напред в Дубай

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова надви с 3:6, 6:4, 7:6 (5) поставената под №16 в схемата китайка Шуай Пън в мач от втория кръг на силния турнир в Дубай с награден фонд 2 513 000 долара. До момента българката имаше 2 загуби от 2 мача срещу 23-ата в ранглистата на WTA китайка, но днес, след 2 часа и 46 минути битка, пловдивчанката успя да пречупи съперничката си и реализира четвъртия си мачбол в тайбрека на решаващия трети сет.Пиронкова записа 6 аса и 4 двойни грешки днес, докато Пън регистрира 2 аса и 3 двойни грешки. Пробиви не липсваха в мача, като 27-годишната пловдивчанка спечели 5 пъти подаването на съперничката си, а загуби своето 6 пъти. В третия кръг 57-ата в ранглистата на WTA Пиронкова ще срещне победителката от двубоя между водачката в схемата Симона Халеп (Румъния) и участващата с "уайлд кард" словачка Даниела Хантухова, която миналата седмица спечели турнира в Патая Сити.27-годишната пловдивчанка стартира лошо мача и допусна ранно изоставане от 1:5, което се оказа решаващо за загубата на първия сет. Във втората част българката на два пъти излизаше напред с пробив, но 29-годишната китайка веднага го връщаше. Пиронкова отново спечели подаването на съперничката си за 5:4 и след това успя да затвори сета при собствен сервис. В третата част пловдивчанката дръпна с 3:1, но позволи да бъде застигната при 3:3. Впоследствие двете печелеха подаванията си и се стигна до тайбрек. В него българката поведе с 6:2 точки и това означаваше 4 поредни мачбола. Тя обаче пропусна първите три, като два от тях бяха на собствен сервис, но все пак стигна до успеха при четвъртата си възможност.С тази победа Пиронкова заработи 26 хиляди долара от наградния фонд и 105 точки за световната ранглиста, в която ще се завърне в Топ 50 през следващата седмица.