Тетевен Волей започна новата година с победа във Висшата лига

Лидерът във волейболната Висша лига Инвестбанк Тетевен Волей започна с победа новата 2015 година, след като се наложи като гост на Ботев (Луковит) с 3:1 (25:19, 25:20, 13:25, 25:21). След като поведоха с 2:0, като че ли гостите от Тетевен се поотпуснаха, от което мигновено се възползваха домакините. В четвъртия гейм, обаче, Тетевен не допусна повече изненади и записа нови три точки в актива си.С чиста победа стартира втория полусезон отборът на Дунав (Русе), след като се наложи над Звездец (Горна Малина) с категоричното 3:0 (25:15, 25:11, 25:16). Победа постигна и Локомотив 1926 (Пловдив), след като в собствената си зала "Лаута" надви Изгрев (Ябланица) с 3:0 (25:20, 25:18, 25:21).В първия мач от 10-ия кръг Черно море БАСК (Варна) спечели срещу Раковски 1964 (Севлиево) с 3:1 гейма. Срещата между Славия и Виктория Волей (Пловдив) пък бе отложена. Тетевен Волей води във временното класиране с 28 точки, с пет пред Виктория Волей.BGvolleyball.com