Фаворитът Габон започна КАН с победа

С голове на Пиер-Емерик Обамеянг и на Малик Евуна отборът на Габон стартира с победа на турнира за Купата на Африканските нации. В група А Габон, който е сочен за фаворит, се наложи с 2:0 над Буркина Фасо. По-рано в срещата на откриването домакините от Екваториална Гвинея завършиха 1:1 с Конго, в чиито редици се подвизана Феребори Доре - бивш нападател на Ботев (Пловдив). Нападателят на Борусия (Дортмунд) Обамеянг потвърди очакванията, че ще бъде следващата суперзвезда от Африка. Той откри резултата само след 19 минути игра с чудесен, отсечен изстрел. Евуона удвои узакони превъзходството на Габон 20 минути преди края на мача след удар с глава. Преди началото на турнира организаторите отново срещнаха проблеми с реда и трафика, като отборът на Конго например е закъснял с час за стадиона, което довело до отчаяние треньорът Клод льо Роа. Наставникът на Буркина Фасо- финалист от последното издание, Чалрс Каборе нарече поражението изненадващо. "След днешната загуба следващата среща за нас придобива решаващо значение, каза Каборе.