Екваториална Гвинея и Конго стартираха с равенство

Националните отбори на Екваториална Гвинея и Конго завършиха 1:1 в мача на откриването на турнира за купата на африканските нации по футбол. Мачът се игра на стадион "Естадио де Бата" и под бурната подкрепа от трибуните домакините от Екваториална Гвинея откриха резултата още в 16-та минута, като голмайстор бе полузащитникът и капитан на отбора Емилио Нсуе. Отборът на Конго стигна до равенството с гол на своя нападател Тиеви Буфума в 87-та минута.

В другия мач от група "А" ще се срещнат Буркина Фасо и Габон, като мачът е по-късно тази вечер. В срещите от втория кръг на 21-ви януари домакинът Екваториална Гвинея ще играе с Буркина Фасо, а Габон - с Конго.

Турнирът за купата на африканските нации, който е юбилеен - 30-ти поред, ще се състои от 17 януари до 8 февруари. Настоящ африкански шампион е Нигерия, която обаче не успя да мине през квалификациите. Рекордьор по брой спечелени титли е Египет - 7 победи.