Селта не се даде на Валенсия и спря серията от загуби

Отборът на Селта стигна до равенство 1:1 в домакинството си на Валенсия от 18-ия кръг в Примера дивисион. Гостите първи откриха резултата в мача чрез Родриго Морено в 43-ата минута, но домакините показаха характер през втората част и възстановиха равенството в 61-ата минута чрез Фабио Ореяна, като дори можеха да направят и пълен обрат, ако не бяха пропуснали някои добри положения. С този хикс пък бе сложен край на серията от 6 поредни загуби на Селта.Домакините можеха първи да открият резултата в 27-ата минута, когато получиха дузпа в своя полза за грубо нарушение на Енцо Перес срещу нападател на Селта. Ударът на Фабиан Ореяна от бялата точка обаче бе спасен от вратаря Диего Алвеш.В края на полувремето пък Валенсия нанесе своя удар. В 43-ата минута Родриго Морено напредна на скорост и стреля от движение и под плонжа на вратаря топката се озова в мрежата за 0:1.Селта обаче нямаше намерение да се предава и през втората част зареди атаки къв вратата на съперника. Така в 61-ата минута след центриране от корнер Шарлиз продължи с глава за Ореяна, който засече топката в мрежата за 1:1. До края Селта продължи да действа активно в предни позиции, но липсата на шанс попречи на тима да стигне до пълен обрат.Така Селта събра актив от 21 точки, с които заема 9-ото място в таблицата. Този резултат пък прекрати серията от 3 поредни победи на Валенсия и тимът остава 4-ти с 35 точки.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ