100 години ски спорт в България

Селта не се даде на Валенсия и спря серията от загуби

Отборът на Селта стигна до равенство 1:1 в домакинството си на Валенсия от 18-ия кръг в Примера дивисион. Гостите първи откриха резултата в мача чрез Родриго Морено в 43-ата минута, но домакините показаха характер през втората част и възстановиха равенството в 61-ата минута чрез Фабио Ореяна, като дори можеха да направят и пълен обрат, ако не бяха пропуснали някои добри положения. С този хикс пък бе сложен край на серията от 6 поредни загуби на Селта.

Домакините можеха първи да открият резултата в 27-ата минута, когато получиха дузпа в своя полза за грубо нарушение на Енцо Перес срещу нападател на Селта. Ударът на Фабиан Ореяна от бялата точка обаче бе спасен от вратаря Диего Алвеш.

В края на полувремето пък Валенсия нанесе своя удар. В 43-ата минута Родриго Морено напредна на скорост и стреля от движение и под плонжа на вратаря топката се озова в мрежата за 0:1.

Селта обаче нямаше намерение да се предава и през втората част зареди атаки къв вратата на съперника. Така в 61-ата минута след центриране от корнер Шарлиз продължи с глава за Ореяна, който засече топката в мрежата за 1:1. До края Селта продължи да действа активно в предни позиции, но липсата на шанс попречи на тима да стигне до пълен обрат.

Така Селта събра актив от 21 точки, с които заема 9-ото място в таблицата. Този резултат пък прекрати серията от 3 поредни победи на Валенсия и тимът остава 4-ти с 35 точки.