Локо (Пловдив) нанесе първа загуба на Тетевен Волей във Висшата лига

Изключително драматични се оказаха мачовете от 9-ия кръг на волейболната Висша лига, които се изиграха в съботния следобед.В Пловдив местният Локомотив 1926 прекъсна серията си от три поредни загуби по забележителен начин - с победа срещу лидера Инвестбанк Тетевен Волей с 3:2 (25:19, 25:23, 25:27, 20:25, 15:11). При това "черно-белите" водеха с 2:0, а в третия гейм изравниха от 19:24, но не успяха да приключат срещата и Тетевен Волей намали след 27:25. Гостите все пак достигнаха до точка от мача, след като взеха и четвъртия гейм с 25:20, но в тайбрека радостта бе за домакините. Поражението бе първо през сезона за играчите на Тетевен Волей.В "Арена Горна Малина" новакът Звездец бе близо до втората си победа за сезона, но отстъпи на Изгрев (Ябланица) с 2:3 (26:24, 25:19, 25:27, 23:25, 11:15), след като водеше с 2:0. Третият гейм бе изключително оспорван, като равенството се запази до 24:24, а след това гостите показаха характер и намалиха след 27:25. Това определено даде импулс в играта им и изравниха геймовете, а след това и спечелиха заслужени две точки. Седма поредна победа записа Виктория Волей (Пловдив), след като се наложи като гост на Ботев (Луковит) с 3:1 (26:24, 14:25, 25:20, 25:22) и съкрати дистанцията от лидера Тетевен Волей само на две точки. Поражението за Ботев пък остави тима от Луковит аут от тройката. В класирането след последния за 2014-та кръг водач е именно Тетевен Волей с 25 точки, на две пред Виктория Волей. На трето място е Черно море БАСК (Варна), който е наравно с Ботев с по 15 точки, но с по-добри показатели. Локо (Пловдив) е на пета позиция с 14 точки преди днешния мач на Славия, но и мач по-малко. Отложената среща от 2-ия кръг с Дунав (Русе) ще се изиграе през новата 2015-та година - на 24 януари.BGvolleyball.com