Витория Гимараеш пропусна да се изкачи на второ място в Португалия

Витория Гимараеш удържа 0:0 при гостуването си на Спортинг Брага в среща от 12-ия кръг на португалското първенство, като пропусна да се изкачи на 2-о място. Мачът беше изпълнен с много единоборства, безкомпромисни влизания и нерви, като съдията Карлош Таборда Шистра показа три червени картона и 10 жълти. Гостите от Гимараеш завършиха мача с девет човека заради отстраняванията на защитника Бруно Гаспар в 44-ата минута и на Ернани в 91-ата. Домакините от Брага останаха без резервата Салвадор Агра, който се сби с Ернани.Витория Гимараеш остана с 27 точки, на 4 от лидера Бенфика и на 1 от Порто, който разби с 3:0 Академика Коимбра. Спортинг Лисабон е на 4-о място с 24, а Брага е 5-а с 23.В други мачове от неделя Аруса отстъпи на Пеняфиел с 0:1, а Морейрензе надви Пасош де Ферейра с 2:0. Бенфика нямаше никакъв проблем в събота с Беленензес и го отнесе с 3:0 с головете на Родриго Лима, Енцо Перес от дузпа и Едуардо Салвио - всичките през второто полувреме. Още в петък пък Спортинг (Лисабон) без Симеон Славчев в групата се справи с 3:1 при гостуването на Боависта.