Виктория Волей взе дербито на Пловдив във Висшата лига

Шеста поредна победа във волейболната Висша лига постигна отборът на Виктория Волей (Пловдив). В дербито за Пловдив от 8-ия кръг на шампионата "оранжево-сините" надиграха градския си съперник Локомотив 1926 с 3:1 (25:19, 23:25, 25:19, 25:21). За "черно-белите" това пък бе 3-а поредна загуба. Волейболистите на Локо можеха да достигнат и до тайбрек, след като в четвъртата част водеха с 8:4 и 16:12, но играчите на Виктория направиха супер обрат и не изпуснаха нито точка от мача. Капитанът на домакините Ивайло Иванов се отличи с 24 точки (6 блока!!!, 2 аса и 57% ефективност в атака), а съотборникът му Стефан Иванов добави 23 точки (1 ас, 3 блока и 51% ефективност в атака) за победата. За тима на Локомотив Стефан Чавдаров записа 18 точки. Трета поредна победа постигна Ботев (Луковит), след като в оспорван и драматичен мач измъкна успех като гост на Славия с 3:2 (25:23, 20:25, 27:25, 23:25, 16:14). За "белите" това пък е втора поредна загуба с 2:3. В третия мач от днешната програма Дунав (Русе) спечели срещу Раковски 1964 (Севлиево) с 3:1 (25:18, 27:25, 23:25, 25:20). След като русенци поведоха в геймовете и бяха близо до приключване на втората част, последва отпускане, което за малко не доведе до изравняване. Все пак Дунав успя да спечели втората част след 27:25, но гостите от Севлиево взеха своето в третия гейм. Повече от това, обаче, не бе по силите им и Дунав постигна нови три точки.Останалите два мача от кръга кръг са утре. Във временното класиране лидер е Инвестбанк Тетевен Волей с 21 точки. На второ място е Виктория Волей с 20, а на трето Ботев (Луковит) с 15 точки.BGvolleyball.com