Перуджа прегази Нолико с 3:0 в ШЛ, Бранимир Грозданов игра за белгийския клуб

Италианският Сър Сейфти (Перуджа) почти се класира за следващата фаза на Шампионската лига, след като записа трета поредна победа в Група G. Възпитаниците на Викола Гърбич се наложиха категоричното  като гост над белгийския Нолико (Маасейк), с Бранимир Грозданов, с 3:0 (25:22, 25:15, 25:18). Белгийците бяха равностойни до 19:19 в първия гейм, но след това Перуджа взе нещата в свои ръце и не изпусна нито за момент инициативата. Бранимир Грозданов се появи в игра като резерва в първия и третия гейм, като записа и 2 точки (1 блок).

За гостите от Перуджа голям мач на прави германецът Кристиан Фром, който реализира 16 точки (1 блок, 79% ефективност в атака), а сръбският нападател Александър Атанасийевич добави 13 точки (3 аса, 53% ефективност в атака).

Така преди другия мач от групата между френския Тур (Тур) и турския Халкбанк (Анкара) с Цветан Соколов, който е тази вечер 21,30 часа, Перуджа води с 8 точки, на 5 пред Халкбанк.