Чупо-Мотинг върна Шалке в топ 4 (видео)

Отборът на Шалке 04 завърши годината с важна победа, която поне временно го върна на четвъртото място в класирането. В първа среща от 19-ия кръг на Бундеслигата "кралскосините" надвиха с 1:0 гостуващия Хофенхайм, като по този начин минаха пред Волфсбург и Борусия (Мьонхенгладбах) в подреждането. Единствения гол в мача отбеляза Ерик Максим Чупо-Мотинг в 28-ата минута.Гостите, които в миналия кръг постигнаха едва втората си победа през сезона, стартираха силно и пропуснаха да вкарат ранен гол чрез Едуардо Варгас. Последваха добри минути за Шалке и хубав пробив на Леон Горетцка, завършил с удар покрай вратата. В средата на полувремето центриране на Йоханес Гайс стигна до Чупо-Мотинг и той вкара петия си гол в последните 6 мача.Много активен беше и Франко ди Санто. Аржентинецът можеше да удвои преднината на тима от Гелзенкирхен преди почивката, но стреля в аут. Веднага след подновяването на играта Клаас-Ян Хунтелаар се размина с гола, а гостите пропуснаха да изравнят, когато Жонатан Шмид прати топката встрани от вратата след добро подаване на Павел Кадерабек.С наближаването на края на мача двата отбора се поизнервиха. Гредата помогна на Хофе след удар на Сеад Коласинац, а след това Варгас не можа да донесе точката на гостите, които ще зимуват в зоната на изпадащите.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА