Марица отпадна от Купата на CEV

Женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) приключи участието си във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Надеждите за обрат в реванша срещу германския Шверинер (Шверин) не се оправдаха и волейболистките на треньора Феликс Козловски изковаха втора победа над българските шампионки, този път с 3:0 (25:11, 25:20, 25:17) в мач-реванш от 1/8-финалите на турнира, игран тази вечер пред над 1000 зрители в зала "Палмберг Арена".Така след две победи Шверинер се класира за 1/4-финала за Купата на CEV, където очаква победителя от двойката между украинския Химик (Южни) и финландския Кангасала.В първия гейм домакините от Шверинер не оставиха никакви шансове на Марица. С отлична игра на блокада и особено в защита, те пречупиха тотално ефективността на българската атака и набързо стигнаха до разгромното 25:11. Българският тим влезе във втората част с ударно 4:0, но допусна изравняване още при 5:5. С подобрена игра на посрещане и в нападение, момичетата на Иван Петков удържаха баланса до 11:11, след което Шверинер продължи да ги тормози с трудно пробиваеми блокада и защита и "избяга" напред в резултата. Табита Ашли Лав заби последната топка за 25:20 и окончателно попари надеждите на пловдивчанки за класиране напред в турнира. Третият гейм вече беше без значение за крайния победител и двамата наставници дадоха шанс и на някои от своите резерви да поиграят. Това обаче не промени статуквото на терена и германките продължиха да доминират, затваряйки частта с успешна атака на великолепно игралата бразилка Луси Соуса Циглер за 25:17.Най-резултатна за Марица бе Таня Събкова с 11 точки (1 блок, 2 аса, 29% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане). За тима на Шверинер над всички бе американката Ариел Търнър с 18 точки (4 блока и 48% ефективност в атака) за победата.По информация на volleymaritza.bg