10 от 10 за Лукойл Академик

Шампионът Лукойл Академик записа десетата си поредна победа от началото на сезона в НБЛ и продължава да не познава вкуса на поражението. Успех №10 за “студентите” дойде при домакинството срещу Левски 2014, а цифровото му изражение бе 91:73. Гостите пък остават с 3 победи и 7 поражения след 10 изиграни двубоя.Така момчетата на Тони Дечев загряха с победа за първото си препятствие от Топ 32 в турнира за Купата на ФИБА Европа. Във вторник българите гостуват на белгийския Антверп Джайънтс в първия си двубой от втората фаза на състезанието. Левски 2014 пък гостува на косовския Башкими в Балканската лига.Младата селекция на Николай Господинов даде сериозен отпор на далеч по-опитния си съперник и не се даде лесно. “Сините” се държаха в мача през цялото първо полувреме, като на няколко пъти дори повеждаха в резултата, който в крайна сметка бе равен на почивката - 43:43.Домакините показаха далеч по-мотивирана игра през третата част и значително вдигнаха темпото в защите, като сломиха съпротивата на Левски 2014 със серия от 20-4, а след 30 минути игра вече водеха с 65:52. В оставащите 10 минути шампионите не позволиха на съперника си да се върне в двубоя, въпреки че техническо нарушение на Бранислав Ратковица минути преди сирената наруши ритъма на домакините и даде шанс на гостите да намалят пасива си. В крайна сметка Лукойл Академик спечели с 91:73.Желко Шакич отново бе най-добър за победителите с 22 точки и 8 борби. Димитър Димитров вкара 13 точки, а Филип Виденов и Крис Минков останаха съответно с 11 и 10 точки. Бранислав Ратковица пък нарпави 13 асистенции за 24 минути игра.Новото американско попълнение на домакините Донел Тейлър дебютира за отбора с 8 точки, 3 борби и 2 асистенции за 17 минути игра.Станислав Славейков вкара 24 точки при първия си двубой за Левски 2014, а Алекс Симеонов остана с 16. Йордан Минчев също завърши с двуцифрени точкови показатели и се прибра в съблекалнята с 14 точки, 4 борби и 2 асистенции.ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК - ЛЕВСКИ 2014 91:73 (21:20, 22:23, 22:9, 26:21)ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Асен Великов 9, Филип Виденов 11, Крис Минков 10, Димитър Димитров 13, Желко Шакич 22 (Донел Тейлър 8, Бранислав Ратковица 6, Павлин Иванов 4, Филип Барович 8, Николай Грозев)ЛЕВСКИ 2014: Венцислав Петков 1, Станислав Славейков 24, Йордан Минчев 14, Алекс Симеонов 16, Крум Дойчинов 4 (Евгени Хаджирусев 8, Милен Захариев, Ивко Ивков 6, Ангел Пейчинов)