10 от 10 за Лукойл Академик

Шампионът Лукойл Академик записа десетата си поредна победа от началото на сезона в НБЛ и продължава да не познава вкуса на поражението. Успех №10 за “студентите” дойде при домакинството срещу Левски 2014, а цифровото му изражение бе 91:73. Гостите пък остават с 3 победи и 7 поражения след 10 изиграни двубоя.

Така момчетата на Тони Дечев загряха с победа за първото си препятствие от Топ 32 в турнира за Купата на ФИБА Европа. Във вторник българите гостуват на белгийския Антверп Джайънтс в първия си двубой от втората фаза на състезанието. Левски 2014 пък гостува на косовския Башкими в Балканската лига.

Младата селекция на Николай Господинов даде сериозен отпор на далеч по-опитния си съперник и не се даде лесно. “Сините” се държаха в мача през цялото първо полувреме, като на няколко пъти дори повеждаха в резултата, който в крайна сметка бе равен на почивката - 43:43.

Домакините показаха далеч по-мотивирана игра през третата част и значително вдигнаха темпото в защите, като сломиха съпротивата на Левски 2014 със серия от 20-4, а след 30 минути игра вече водеха с 65:52. В оставащите 10 минути шампионите не позволиха на съперника си да се върне в двубоя, въпреки че техническо нарушение на Бранислав Ратковица минути преди сирената наруши ритъма на домакините и даде шанс на гостите да намалят пасива си. В крайна сметка Лукойл Академик спечели с 91:73.

Желко Шакич отново бе най-добър за победителите с 22 точки и 8 борби. Димитър Димитров вкара 13 точки, а Филип Виденов и Крис Минков останаха съответно с 11 и 10 точки. Бранислав Ратковица пък нарпави 13 асистенции за 24 минути игра.

Новото американско попълнение на домакините Донел Тейлър дебютира за отбора с 8 точки, 3 борби и 2 асистенции за 17 минути игра.

Станислав Славейков вкара 24 точки при първия си двубой за Левски 2014, а Алекс Симеонов остана с 16. Йордан Минчев също завърши с двуцифрени точкови показатели и се прибра в съблекалнята с 14 точки, 4 борби и 2 асистенции.

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК - ЛЕВСКИ 2014 91:73 (21:20, 22:23, 22:9, 26:21)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Асен Великов 9, Филип Виденов 11, Крис Минков 10, Димитър Димитров 13, Желко Шакич 22 (Донел Тейлър 8, Бранислав Ратковица 6, Павлин Иванов 4, Филип Барович 8, Николай Грозев)

ЛЕВСКИ 2014: Венцислав Петков 1, Станислав Славейков 24, Йордан Минчев 14, Алекс Симеонов 16, Крум Дойчинов 4 (Евгени Хаджирусев 8, Милен Захариев, Ивко Ивков 6, Ангел Пейчинов)