Яромир Ягър четвърти във вечната ранглиста на голмайсторите в НХЛ

Яромир Ягър отбеляза своя 731-и гол в НХЛ, с който помогна на Флорида да победи като домакин Вашингтон с 4:1. С попадението 43-годишният чех се изравни на четвъртото място във вечната ранглиста по отбелязани голове с Марсел Дион.Ягър реализира само 51 секунди след началото на мача, за да даде аванс на Флорида. Брендън Пири през втората и Алекзандър Екблад в началото на третата част дадоха класически аванс на домакините, преди Алекс Овечкин да отбележи почетното попадение за Вашингтон.Минута преди края на двубоя Логан Шоу с втория си гол за сезона оформи крайното 4:1 в полза на Флорида.Нешвил разгроми Чикаго с 5:1 като домакин в "Бриджстоун арина". Джеймс Нийл, Крейг Смит и Филип Форсберг дадоха солиден аванс от 3:0 на Нешвил още в първите 20 минути от срещата.В началото на третия период Патрик Кейн върна един гол за шампионите, реализирайки 18-тото си попадение от началото на сезона. Това обаче се оказа недостатъчно за Чикаго, тъй като Нешвил отговори с нови гола. Техни автори станаха Нийл и Ерик Нистрьом, който се разписа на празна врата. Клод Жиру отбеляза гол и направи 2 асистенци, Михал Нейвирт спаси 35 удара към вратата си, а Филаделфия спечели с 4:2 като гост на Сейнт Луис.След безрезултатна първа част домакините от Сейнт Луис откриха чрез Роби Фабри по-малко от две минути след началото на втория период. Авансът им обаче се запази съвсем за кратко, след като Михаел Рафл, Мат Рийд и Жиру отбелязаха три безответни попадения за гостите до края на частта.В осмата минута на последната третина Дейвид Бакес върна един гол за Сейнт Луис, но две секунди преди последната сирена Райън Уайт оформи крайния резултат с третия си гол за сезона, разписвайки се на празна врата с изстрел от собствената си третина.