Яромир Ягър четвърти във вечната ранглиста на голмайсторите в НХЛ

Яромир Ягър отбеляза своя 731-и гол в НХЛ, с който помогна на Флорида да победи като домакин Вашингтон с 4:1. С попадението 43-годишният чех се изравни на четвъртото място във вечната ранглиста по отбелязани голове с Марсел Дион.

Ягър реализира само 51 секунди след началото на мача, за да даде аванс на Флорида. Брендън Пири през втората и Алекзандър Екблад в началото на третата част дадоха класически аванс на домакините, преди Алекс Овечкин да отбележи почетното попадение за Вашингтон.

Минута преди края на двубоя Логан Шоу с втория си гол за сезона оформи крайното 4:1 в полза на Флорида.

Нешвил разгроми Чикаго с 5:1 като домакин в "Бриджстоун арина". Джеймс Нийл, Крейг Смит и Филип Форсберг дадоха солиден аванс от 3:0 на Нешвил още в първите 20 минути от срещата.

В началото на третия период Патрик Кейн върна един гол за шампионите, реализирайки 18-тото си попадение от началото на сезона. Това обаче се оказа недостатъчно за Чикаго, тъй като Нешвил отговори с нови гола. Техни автори станаха Нийл и Ерик Нистрьом, който се разписа на празна врата.
Клод Жиру отбеляза гол и направи 2 асистенци, Михал Нейвирт спаси 35 удара към вратата си, а Филаделфия спечели с 4:2 като гост на Сейнт Луис.

След безрезултатна първа част домакините от Сейнт Луис откриха чрез Роби Фабри по-малко от две минути след началото на втория период. Авансът им обаче се запази съвсем за кратко, след като Михаел Рафл, Мат Рийд и Жиру отбелязаха три безответни попадения за гостите до края на частта.

В осмата минута на последната третина Дейвид Бакес върна един гол за Сейнт Луис, но две секунди преди последната сирена Райън Уайт оформи крайния резултат с третия си гол за сезона, разписвайки се на празна врата с изстрел от собствената си третина.