Гаф! Недоглеждане изхвърля Реал Мадрид от Купата на краля въпреки убедителна победа (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид спечели на терена с 3:1 срещу Кадис в първи мач от 1/16-финалите за Купата на краля, игран на "Рамон де Каранса". Въпреки това "лос бланкос" може да бъдат изхвърлени от турнира, след като се оказа, че Денис Черишев е пуснат в игра нерегламентирано. Руският халф трябваше да изтърпи наказание от миналия сезон след натрупани картони в надпреварата с екипа на Виляреал, показва справка на Cadena Cope, потвърдена и от други водещи медии в Испания. Вестник "Марка" побърза да прочете правилника, в който няма увъртане и се казва ясно, че всяко такова провинение се наказва с изхвърляне от състезанието. Иначе Черишев вкара хубав гол в третата минута, а Иско добави още два (65 и 74). В средата на първото полувреме новината се разпространи на стадиона, което доведе до смут в щаба на кралския клуб и въодушевление по трибуните. Предстои да разберем какво наказание ще вземе Дисциплинарната комисия, след като шефовете на Кадис със сигурност ще подадат жалба.Рафаел Бенитес даде почивка на множество ключови футболисти и голям брой от резервите получиха шанс, сред които Алваро Арбелоа, Маркос Йоренте и злощастния днес Черишев. Хамес Родригес, Иско и Каземиро държаха диригентската палка в състава на "белите".  Въпреки нахъсания домакински старт гостите от "Сантиаго Бернабеу" откриха резултата. С първото си влизане в наказателното поле "белите" вкараха след хубав изстрел от въздуха на "горещото име" Денис Черишев в третата минута. Хамес Родригес хвърли чудесна топка към руския полузащитник, който овладя и шутира покрай вратаря - 0:1. Андалуският тим играеше с настроение и често атакуваше вратата на Кико Касийя. В деветата минута централният нападател на "жълтите" Куеро беше изведен сам срещу вратаря, но стреля в тялото му. В 14-ата Куеро падна в наказателното поле за дузпа, но такава правилно не беше назначена. В 27-ата минута Касийя трябваше да излиза извън наказателното поле след разконцентрирана игра на Алваро Арбелоа.  Към края на полувремето публиката на стадиона се оживи, научавайки новината за наказания Денис Черишев. Неговото име се скандираше от трибуните, а президентът на Кадис заяви, че клубът ще подаде жалба за нерегламентираното пускане в игра на руския национал. Секунди след началото на втората част Бенитес реши да извади Черишев, който няма как да не се повлиял от новината за своето нерегламентирано пускане в игра. Иначе "белите" надиграха своя опонент в спортно-технически план. В 65-ата минута Иско получи страхотен пас от Каземиро и вкара за 0:2. Девет минути по-късно малагийският халф отново реализира за класическа преднина. В 88-ата феновете се зарадваха на гол във вратата на Касийя. Кике Маркес се разписа с удар от 15 метра. В края на срещата Матео Ковачич пропусна да се разпише.Въпреки победата радостта е в лагера на Кадис, като всички в клуба и феновете очакват да продължат напред по служебен път. Дисциплинарната комисия няма да се намесва сама в случая, но бъде ли сезира от Кадис, както ще се случи, ще трябва да накаже Реал Мадрид, а по регламент санкцията ще бъде изхвърляне от турнира. Любопитен факт за отбелязване е, че Рафаел Бенитес вече е елиминиран от Купата на краля по служебен път през далечната 2001 година. Като треньор на Валенсия за една минута на терена има четирима чужденци от неговия тим, което е забранено от правилника. Тогава "прилепите" са изхвърлени от надпреварата. Реал: Касийя; Арбелоа, Йоренте, Пепе (88 - Техеро), Начо; Иско, Каземиро, Хамес (78 - Линхарт) ; Васкес, Хесе, Черишев (46 - Ковачич)МИНУТА ПО МИНУТАФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧАСнимки: Getty Images/Guliver